2011 Canadian Winner/Championship Individual/Duet Competition Results

Results from the Canadian Winner/Championship competition (individual/duet events) in Winnipeg, Manitoba are below. Click on a link to jump to results for a specific event, or simply scroll down to review all results.

Medley - BN, BI, A
Solo Dance - BN, BI, A
Solo - BN, BI, A
Men's Solo - BN, A
2-Baton - BN, BI, A
3-Baton - BN, BI, A
Duet - BN, BI, A

Medley - BN

BN Primary (7) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Kayla Wier
2 Clara Lightheart
   

 

BN Primary (8) Medley - Final Round   BN Primary (8) Medley - Preliminary Round
Placing Name
1 Haley McStravick
2 Danielle Skinner
3 Emma Munday
4 Amellia Nagy
5 Taryn Hein
6 Rafaelle Dejario
7 Lauren Lashyyn
8 Anna Lerat
 
Placing Name
1 Danielle Skinner
2 Haley McStravick
3 Anna Lerat
4 Taryn Hein
5 Emma Munday
6 Amellia Nagy
7 Rafaelle Dejario
8 Lauren Lashyn
9 Kallie Hnatiuk

 

BN Primary (9) Medley - Final Round   BN Primary (9) Medley - Preliminary Round
Placing Name
1 Amina Egag
2 Nicole Runge
3 Emily Lightheart
4 Sarah Cimino
5 Claudia Leach
6 Lynaya Broomfeild
7 Ava Stuglin
8 Faith Bosse
9 Jazzlyn Windjack
 
Placing Name
1 Amina Egag
2 Emily Lightheart
3 Nicole Runge
4 Sarah Cimino
5 Faith Bosse
6 Ava Stuglin
7 Jazzlyn Windjack
8 Claudia Leach
Lynaya Broomfeild

 

 

BN Primary (10) Medley - Final Round   BN Primary (10) Medley - Preliminary Round
Placing Name
1 Kiara Botkin
2 Laura Tymchyshyn
3 Emalie Morin-Barich
4 Megan Lloyd
5 Dayna Berg
6 Robyn Osika
7 Abby Osika
8 Kyra-Mae Nakoneshny
9 Meghan Schulz
 
Placing Name
1 Laura Tymchyshyn
2 Megan Lloyd
3 Abby Osika
4 Emallie Morin-Barich
5 Dayna Berg
6 Robyn Osika
7 Kiara Botkin
8 Kyra-Mae Nakoneshny
9 Meghan Schulz
10 Bryn Grabowski
11 Kendall Patton
12 Megan Kirzinger
13 Amelie LeBlanc
14 Melissa Johnson
15 Victoria Guenter
16 Danica Zacharias
17 Kaitlin Lockert

 

BN Primary (11) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Meghan Stanger
2 Emily Tiedeman
3 Cassandra Young
4 Brieanna Hall
   

 

BN Primary (12) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Rhaychelle Tan
2 Kelsey Buettner
3 Erin Duggan
4 Marina Magula-Figora
5 Rachelle Sears
6 Vanessa Stewart
   

 

BN Primary (13) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Cassidy Richert
2 Hannah Curwen
3 Larissa Roberts
4 Natalie Seguin
5 Dakota Steeves
6 Sheridan Etter
7 Julie Allain
8 Alexandra Pickrell
   

 

BN Primary (14) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Alexandria Townsend
2 Lindsey McInnes
3 Brittany Boulanger
4 Karelle Johnson
5 Sydney Todd
6 Nikisah Hendrickson-Alexander
7 Salynne Charbonneau
8 Robyn Tardif
   

 

BN Primary (15) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Ashley Biggins
   

 

BN Primary (16) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Shawna Spencer
2 Olivia Rad
   

Medley - BI

BI Primary (7-8) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Brianna Middleton
   

 

BI Juvenile (9-11) Medley - Final Round   BI Juvenile (9-11) Medley - Preliminary Round
Placing Name
1 Lissa Anne McGaghey
2 Alexandra Strandberg
3 Josi Treleaven
4 Megan Arsenault
5 Sophie Lightheart
6 Kaleah Crump
7 Emily Leakos
8 Kaitlyn Leakos
 
Placing Name
1 Josi Treleaven
2 Sophie Lightheart
3 Megan Arsenault
4 Lissa Anne McGaghey
5 Alexandra Strandberg
6 Kaleah Crump
7 Kaitlyn Leakos
8 Emily Leakos
9 Francesca Dejario

 

BI Junior (12-14) Medley - Final Round   BI Junior (12-14) Medley - Preliminary Round
Placing Name
1 Kendra Rich
2 Jasmine Runge
3 Marie Lashyn
4 Julee Stewart
5 Mekayla Lindsay
6 Heather Dietrich
7 Danielle Camponi
8 Alicia Taylorson
 
Placing Name
1 Kendra Rich
2 Jasmine Runge
3 Mekayla Lindsay
4 Marie Lashyn
5 Julee Stewart
6 Heather Dietrich
7 Danielle Camponi
8 Alicia Taylorson
9 Megan Burnett
10 Sara Sabeski
11 Paige Czibi
12 Brittany Muyard

 

BI Senior (15-17) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Sydney Condon
2 Jessica Keller
3 Jennifer Atkinson
4 Mackenzie Wacker
5 Monica Boudreau
6 Caitlyn Amaral
7 Shelby Richert
8 Hayley Hegland
   

Medley - A

A Junior (12-14) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Nicole Johnson
2 Sydney Wright
3 Julia Newton
4 Alexa Waddell
   

 

A Senior (15-17) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Kiera West
2 Chloe Ceulemans
3 Christina Heos
4 Annick Leger
5 Teija Rom-Colthoff
   

 

A Collegiate (18+) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Sara Thibeault
2 Kayla McKinnon
   

Return to top

Solo Dance - BN

BN Primary (7) Solo Dance- Final Round    
Placing Name
1 Kayla Weir
2 Clara Lightheart
   

 

BN Primary (8) Solo Dance- Final Round    
Placing Name
1 Brianna Middleton
2 Haley McStravick
3 Danielle Skinner
4 Anna Lerat
   

 

BN Juvenile (9) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Nicole Runge
2 Amina Egag
3 Jazzlyn Windjack
4 Emily Lightheart
5 Claudia Leach
6 Sarah Cimino
   

 

BN Juvenile (10) Solo Dance - Final Round   BN Juvenile (10) Solo Dance - Preliminary Round
Placing Name
1 Emallie Morin-Barich
2 Kyra-Mae Nakoneshny
3 Bryn Grabowski
4 Kaitlyn Leakos
5 Megan Lloyd
6 Abby Osika
7 Dayna Berg
8 Danica Zacharias
 
Placing Name
1 Emallie Morin-Barich
2 Kyra-Mae Nakoneshny
3 Bryn Grabowski
4 Kaitlyn Leakos
5 Megan Lloyd
6 Dayna Berg
7 Danica Zacharias
8 Abby Osika
9 Amelie LeBlanc
10 Megan Kirzinger
11 Victoria Guenter
12 Melissa Johnson
13 Kaitlin Lockert

 

BN Juvenile (11) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Emily Leakos
   

 

BN Junior (12) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Kelsey Buettner
2 Brittany Muyard
3 Erin Duggan
4 Marina Magula-Figora
5 Rachelle Sears
6 Hannah White
7 Vanessa Stewart
   

 

BN Junior (13) Medley - Final Round    
Placing Name
1 Cassidy Richert
2 Larissa Roberts
3 Kaitlin Secord
4 Meghan Bayes-Fleming
5 Sheridan Etter
6 Dakota Steeves
7 Alexandra Pickrell
8 Julie Allain
   

 

BN Junior (14) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Lindsey McInnes
2 Danielle Camponi
3 Sara Sabeski
4 Brittany Boulanger
5 Trinity Osadac
6 Shaylene Keller
7 Karelle Johnson
8 Sydney Todd
   

 

BN Senior (15) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Emily Harrison
2 Jamie Foster
   

Solo Dance - BI

BI Juvenile (9-11) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Lissa Anne McGaghey
2 Josi Treleaven
3 Kiara Botkin
4 Robyn Osika
5 Sophie Lightheart
6 Megan Arsenault
7 Francesca Dejario
   

 

BI Junior (12-14) Solo Dance - Final Round   BI Junior (12-14 Solo Dance - Preliminary Round
Placing Name
1 Mekayla Lindsay
2 Julee Stewart
3 Marie Lashyn
4 Kendra Rich
5 Jasmine Runge
6 Megan Burnett
7 Heather Dietrich
8 Alicia Taylorson
 
Placing Name
1 Kendra Rich
2 Marie Lashyn
3 Jasmine Runge
4 Mekayla Lindsay
5 Julee Stewart
6 Megan Burnett
7 Heather Dietrich
8 Alicia Taylorson
9 Isabelle Kozera
10 Natalie Seguin

 

BI Senior (15-17) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Jennifer Bales
2 Annick Leger
3 Mackenzie Wacker
4 Monica Boudreau
5 Shelby Richert
6 Caitlyn Amaral
7 Olivia Rad
8 Marissa Jobs
   

Solo Dance - A

A Junior (12-14) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Sydney Wright
2 Nicole Johnson
3 Julia Newton
   

 

A Senior (15-17) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Kiera West
2 Chloe Ceulemans
3 Sydney Condon
4 Christina Heos
   

 

A Collegiate (18+) Solo Dance - Final Round    
Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Sara Thibeault
   

Return to top

Solo - BN

BN Primary (7) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Kayla Weir
2 Natalie Thomson
3 Clara Lightheart
   

 

BN Primary (8) Solo - Final Round   BN Primary (8) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Sarah Doherty
2 Morgan Dixon
3 Brianna Middleton
4 Danielle Skinner
5 Haley McStravick
6 Anna Lerat
7 Taryn Hein
8 Laren Lashyn
 
Placing Name
1 Sarah Doherty
2 Brianna Middleton
3 Morgan Dixon
4 Haley McStravick
5 Danielle Skinner
6 Taryn Hein
7 Anna Lerat
8 Lauren Lashyn
9 Emma Munday
10 Rourke WunderBuhr

 

BN Juvenile (9) Solo - Final Round   BN Juvenile (9) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Amina Egag
2 Nicole Runge
3 Emily Lightheart
4 Faith Bosse
5 Sarah Cimino
6 Jazzlyn Windjack
7 Claudia Leach
8 Ava Stuglin
 
Placing Name
1 Nicole Runge
2 Amina Egag
3 Emily Lightheart
4 Sarah Cimino
5 Faith Bosse
6 Claudia Leach
7 Jazzlyn Windjack
8 Ava Stuglin
9 Mariya Nokhrina

 

BN Juvenile (10) Solo - Final Round   BN Juvenile (10) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Dayna Berg
2 Bryn Grabowski
3 Robyn Osika
4 Laura Tymchyshyn
5 Megan Lloyd
6 Kendall Patton
7 Kyra-Mae Nakoneshny
8 Melissa Johnson
 
Placing Name
1 Dayna Berg
2 Laura Tymchyshyn
3 Robyn Osika
4 Melissa Johnson
5 Megan Lloyd
6 Bryn Grabowski
7 Kendall Patton
8 Kyra-Mae Nakoneshny
9 Amelie LeBlanc
10 Meghan Schulz
11 Abby Osika
12 Kaitlyn Leakos
13 Danica Zacharias
14 Kaitlin Lockert
15 Megan Kirzinger

 

BN Juvenile (11) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Alexandra Strandberg
2 Emily Leakos
3 Emily Tiedeman
4 Cassandra Young
5 Leslie Shipticki
6 Meghan Stanger
7 Brieanna Hall
8 Nicole Etter
   

 

BN Junior (12) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Megan Burnett
2 Marina Magula-Figora
3 Emily Brown
4 Brittany Muyard
5 Hannah White
6 Vanessa Stewart
   

 

BN Junior (13) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Hannah Curwen
2 Kaitlin Secord
3 Amber MacDonald
4 Meghan Bayes-Fleming
5 Julie Allain
6 Dakota Steeves
7 Alexandra Pickrell
8 Sheridan Etter
   

 

BN Junior (14) Solo - Final Round   BN Junior (14) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Sara Sabeski
2 Trinity Osadac
3 Danielle Camponi
4 Robyn Tardif
5 Karelle Johnson
6 Shaylene Keller
7 Salynne Charbonneau
8 Brittany Boulanger
 
Placing Name
1 Trinity Osadac
2 Sara Sabeski
3 Robyn Tardif
4 Danielle Camponi
5 Karelle Johnson
6 Salynne Charbonneau
7 Brittany Boulanger
8 Shaylene Keller
9 Sydney Todd
10 Nikisah Hendrickson-Alexander

 

BN Senior (15) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Danielle Roberts
2 Ashley Biggins
   

 

BN Juvenile (16) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Shawna Spencer
2 Ashley Stevens
   

Solo - BI

BI Juvenile (9-11) Solo - Final Round   BI Juvenile (9-11) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Francesca Dejario
2 Sophie Lightheart
3 Lissa Anne McGaghey
4 Megan Arsenault
5 Josi Treleaven
6 Cassidy Doherty
7 Kiara Botkin
8 Emallie Morin-Barich
 
Placing Name
1 Francesca Dejario
2 Sophie Lightheart
3 Josi Treleaven
4 Megan Arsenault
5 Kiara Botkin
6 Cassidy Doherty
7 Lissa Anne McGaghey
8 Emallie Morin-Barich
9 Kaleah Crump

 

BI Junior (12-14) Solo - Final Round   BI Junior (12-14) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Julee Stewart
2 Marie Lashyn
3 Alicia Taylorson
4 Mekayla Lindsay
5 Kelsey Buettner
6 Alexandria Townsend
7 Cassidy Richert
8 Rachelle Sears
9 Reese McDonald
 
Placing Name
1 Julee Stewart
2 Alicia Taylorson
3 Marie Lashyn
4 Mekayla Lindsay
5 Kelsey Buettner
6 Alexandria Townsend
7 Reese McDonald
8 Cassidy Richert
9 Rachelle Sears
10 Larissa Roberts
11 Lindsey McInnes
12 Heather Dietrich
13 Erin Duggan
14 Natalie Seguin
15 Shelby MacLean
16 Rhaychelle Tan
17 Isabelle Kozera
18 Paige Czibi

 

BI Senior (15-17) Solo - Final Round   BI Senior (15-17) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Jennifer Atkinson
2 Mackenzie Wacker
3 Megan Wieser
4 Monica Boudreau
5 Heather Rover
6 Christina Heos
7 Sydney Condon
8 Tianna Tedford
9 Jessica Pososki
 
Placing Name
1 Mackenzie Wacker
2 Monica Boudreau
3 Jennifer Atkinson
4 Megan Wieser
5 Jessica Pososki
6 Heather Rover
Tianna Tedford
8 Christina Heos
9 Sydney Condon
10 Erin Dow
11 Annick Leger
12 Emily Harrison
13 Marissa Jobs
14 Olivia Rad
15 Shelby Richert
16 Kirsten Demetris
17 Nicole Mepham

 

BI Collegiate (18+) - Final Round    
Placing Name
1 Jacqueline McKay
   

Solo - A

A Junior (12-14) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Nicole Johnson
2 Sydney Wright
3 Alexa Waddell
4 Julia Newton
5 Jasmine Runge
6 Kendra Rich
   

 

A Senior (15-17) Solo - Final Round   A Senior (15-17) Solo - Preliminary Round
Placing Name
1 Sara Black
2 Alicia Larkin
3 Kiera West
4 Chloe Ceulemans
5 Taelyr Patton
6 Teija Rom-Colthoff
7 Alyssa Weatherbee
8 Zoe Bell
 
Placing Name
1 Kiera West
2 Sara Black
3 Chloe Ceulemans
4 Alicia Larkin
5 Zoe Bell
6 Alyssa Weatherbee
7 Teija Rom-Colthoff
8 Taelyr Patton
9 Danelle Mocknowed
10 Sarah Schulz
11 Jessica Keller
12 Taylor McDonald
13 Katie Burley

 

A Collegiate (18+) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Sara Thibeault
3 Danielle Priel
4 Kasey Bretherick
5 Lise Vautour
6 Nicole Mancini
7 Amanda Stone
   

Return to top

Men's Solo - BN

BN Junior (12) Solo - Final Round    
Placing Name
1 Robert Moser Jr
   

Men's Solo - A

A Senior (15-17) Men's Solo - Final Round    
Placing Name
1 Matthew Johnson
   

Return to top

2-Baton - BN

BN Primary (7) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Kayla Weir
2 Clara Lightheart
   

 

BN Primary (8) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Brianna Middleton
2 Morgan Dixon
3 Haley McStravick
4 Sarah Doherty
5 Danielle Skinner
   

 

BN Juvenile (9) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Faith Bosse
2 Nicole Runge
3 Emily Lightheart
4 Amina Egag
5 Claudia Leach
6 Sarah Cimino
7 Mariya Nokhrina
8 Jazzlyn Windjack
   

 

BN Juvenile (10) 2-Baton - Final Round   BN Juvenile (10) 2-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Cassidy Doherty
2 Emallie Morin-Barich
3 Laura Tymchyshyn
4 Kiara Botkin
5 Kyra-Mae Nakoneshny
6 Kendall Patton
7 Dayna Berg
8 Bryn Grabowski
 
Placing Name
1 Cassidy Doherty
2 Kiara Botkin
3 Emallie Morin-Barich
4 Laura Tymchyshyn
5 Dayna Berg
6 Kyra-Mae Nakoneshny
7 Kendall Patton
8 Bryn Grabowski
9 Robyn Osika
10 Kaitlyn Leakos
11 Melissa Johnson
12 Amelie LeBlanc
13 Victoria Guenter
14 Megan Kirzinger
15 Abby Osika

 

BN Juvenile (11) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Alexandra Strandberg
2 Emily Leakos
3 Kaleah Crump
4 Nicole Etter
5 Brieanna Hall
   

 

BN Junior (12) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Emily Brown
2 Rachelle Sears
3 Kelsey Buettner
4 Erin Duggan
5 Robert Moser, Jr.
6 Marina Mgula-Figora
7 Vanessa Stewart
   

 

BN Junior (13) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Natalie Seguin
2 Shelby MacLean
3 Larissa Roberts
4 Dakota Steeves
5 Alexandra Pickrell
6 Amber MacDonald
7 Sheridan Etter
8 Julie Allain
   

 

BN Junior (14) 2-Baton - Final Round   BN Junior (14) 2-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Alexandra Townsend
2 Sara Sabeski
3 Lindsey McInnes
4 Salynne Charbonneau
5 Nikisah Hendrickson-Alexander
6 Danielle Camponi
7 Leigh Thompson
8 Karelle Johnson
 
Placing Name
1 Sara Sabeski
2 Alexandra Townsend
3 Nikisah Hendrickson-Alexander
4 Lindsey McInnes
5 Karelle Johnson
6 Danielle Camponi
7 Salynne Charbonneau
8 Leigh Thompson
9 Trinity Osadac
10 Robyn Tardif
11 Brittany Boulanger

 

BN Senior (15) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Shelby Richert
2 Ashley Biggins
   

2-Baton - BI

BI Juvenile (9-11) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Megan Arsenault
2 Francesca Dejario
3 Sophie Lightheart
4 Josi Treleaven
5 Lissa Ann McGaghey
   

 

BI Junior (12-14) 2-Baton - Final Round   BI Junior (12-14) 2-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Mekayla Lindsay
2 Alicia Taylorson
3 Kendra Rich
4 Alexa Waddell
5 Julee Stewart
6 Jasmine Runge
7 Julia Newton
8 Megan Burnett
 
Placing Name
1 Julee Stewart
2 Alicia Taylorson
3 Jasmine Runge
4 Kendra Rich
5 Alexa Waddell
6 Julia Newton
7 Mekayla Lindsay
8 Megan Burnett
9 Reese McDonald
10 Marie Lashyn
11 Heather Dietrich
12 Cassidy Richert
13 Brittany Muyard
14 Paige Czibi
15 Rhaychelle Tan

 

BI Senior (15-17) 2-Baton - Final Round   BI Senior (15-17) 2-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Danelle Mocknowed
2 Monica Boudreau
3 Jennifer Atkinson
4 Teija Rom-Colthoff
5 Jessica Keller
6 Katie Burley
7 Sydney Condon
8 Emily Harrison
 
Placing Name
1 Danelle Mocknowed
2 Jennifer Atkinson
3 Teija Rom-Colthoff
4 Jessica Keller
5 Emily Harrison
6 Sydney Condon
7 Katie Burley
8 Monica Boudreau
9 Jennifer Bales
10 Mackenzie Wacker
11 Hayley Hegland
12 Marissa Jobs
13 Annick Leger

 

BI Collegiate (18+) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Nicole Mancini
2 Amanda Stone
3 Lise Vautour
   

2-Baton - A

A Junior (12-14) 2-Baton - Final Round  
Placing Name
1 Nicole Johnson
2 Sydney Wright
   

 

A Senior (15-17) 2-Baton - Final Round   A Senior (15-17) 2-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Sara Black
2 Matthew Johnson
3 Kiera West
4 Chloe Ceulemans
5 Alicia Larkin
6 Sarah Schulz
7 Zoe Bell
8 Taelyr Patton
 
Placing Name
1 Sara Black
2 Kiera West
3 Chloe Ceulemans
4 Matthew Johnson
5 Alicia Larkin
6 Taelyr Patton
7 Sarah Schulz
8 Zoe Bell
9 Nikki Blackmore
10 Taylor McDonald
11 Tianna Tedford

 

A Collegiate (18+) 2-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Sara Thibeault
3 Danielle Priel
   

3-Baton - BN

BN Juvenile (11) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Megan Arsenault
   

 

BN Junior (12) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Jasmine Runge
2 Emily Brown
3 Rachelle Sears
   

 

BN Collegiate (18+) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Jacqueline McKay
   

3-Baton - BI

BI Junior (12-14) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Alexa Waddell
   

 

BI Senior (15-17) 3-Baton - Final Round   BI Senior (15-17) 3-Baton - Preliminary Round
Placing Name
1 Taelyr Patton
2 Nikki Blackmore
3 Zoe Bell
4 Mackenize Wacker
5 Jennifer Atkinson
6 Sarah Schulz
7 Tianna Tedford
8 Monica Boudreau
 
Placing Name
1 Taelyr Patton
2 Nikki Blackmore
3 Zoe Bell
4 Jennifer Atkinson
5 Mackenize Wacker
6 Tianna Tedford
7 Sarah Schulz
8 Monica Boudreau
9 Katie Burley
10 Annick Leger

 

BI Collegiate (18+) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Lise Vautour
2 Nicole Mancini
3 Amanda Stone
   

3-Baton - A

A Senior (15-17) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Sara Black
2 Kiera West
   

 

A Collegiate (18+) 3-Baton - Final Round    
Placing Name
1 Sara Thibeault
2 Megan Priel
3 Kayla McKinnon
4 Kasey Bretherick
   

Duet - BN

BN Juvenile (17-22) Duet - Final Round    
Placing Name
1 S. Lightheart & J. Treleaven
2 R. Moser & N. Runge
3 B. Middleton & A. LeBlanc
4 B. Grabowski & A. Osika
5 R. Osika & F. Bosse
6 S. Cimino & M. Stanger
   

 

BN Junior (23-28) Duet - Final Round    
Placing Name
1 V. Stewart & L. Roberts
2 C. Qualtrough & M. Bayes-Fleming
3 L. Thompson & D. Rad
4 K. Johnson & D. Steeves
   

 

BN Senior (29-34) Duet - Final Round    
Placing Name
1 A. Stevens & J. Foster
   

Duet - BI

BI Juvenile (17-22) Duet - Final Round    
Placing Name
1 L. McGaghey & F. Dejario
   

 

BI Junior (23-28) Duet - Final Round    
Placing Name
1 M. Lindsay & K. Rich
2 M. Lashyn & E. Leakos
3 R. Sears & M. Arsenault
4 B. Muyard & H. Dietrich
   

Duet - A

A Junior (23-28) Duet - Final Round    
Placing Name
1 M. Johnson & N. Johnson
   

 

A Senior (29-34) Duet - Final Round    
Placing Name
1 J. Newton & S. Condon
   

 

A Collegiate (35+) Duet - Final Round    
Placing Name
1 S. Thibeault & K. McKinnon
2 K. Bretherick & A. Weatherbee
   

Return to top

No votes yet