2010 Canadian Winner/Championship Competition Results

Results from the Canadian Winner/Championship competition in Toronto, Ontario are below. Click on a link to jump to results for a specific event, or simply scroll down to review all results.

Groups - Dance Twirl, CBTF Team/Group, Parade Corps
Medley - BN, BI, A
Solo Dance - BN, BI, A
Solo - BN, BI, A
Men's Solo - BN, A
2-Baton - BN, BI, A
3-Baton - BN, BI, A
Duet - BN, BI, A

Groups - Dance Twirl

B Small Juvenile Dance Twirl
Placing Name
1 Spectrum North - That's Not My Name
2 MNM - Kung Fu Fighters
3 Ajax Comets - Feel Good
4 OTC - Something Special
5 Camaros - I Just Wanna Be Happy
6 CBA - 5 Guys Named Moe

 

B Small Junior Dance Twirl
Placing Name
1 SMI - Disturbia
2 Ajax Comets - Go Away
3 GB - It's Still Rock and Roll To Me
4 Twirlin' On Up - Shoppin'
5 Spectrum North - 1, 2, 3
6 Ain't Nothing Wrong With That

 

B Small Senior Dance Twirl
Placing Name
1 Nationals - When Love Takes Over
2 CBA - Bad Romance

 

B Large Juvenile Dance Twirl
Placing Name
1 OTC - Little Green Bag
2 Starlight Destiny - Up
3 SOBG - Welcome to the Club
4 Specturm North - Uptown Girls

 

B Large Junior Dance Twirl
Placing Name
1 MNM - Rahhh
2 Twirlin' On Up - I Feel the Earth Move
3 OTC - Sweet Dreams
4 Pizzazz - The Angels
5 CBA - Ramalama
6 Les Etincelles - The Race

 

B Large Senior Dance Twirl
Placing Name
1 Southside - Holla Back Girl
2 Spectrum North - Live and Let Die

 

A Small Junior Dance Twirl
Placing Name
1 Starlight Destiny - Sway
2 OTC - Be A Clown
3 Camaros - Hey Baby
4 SOBG - Shake Your Grove Thing

 

A Large Juvenile Dance Twirl
Placing Name
1 SOBG - Goody Goody

 

A Large Junior Dance Twirl
Placing Name
1 Starlight Destiny - Earth Move
2 Airdrie - Freak Out

 

A Large Senoir Dance Twirl
Placing Name
1 SOBG - Jai Ho
2 Starlight Destiny - Paint It Black

Return to top

Groups - CBTF Team

B Small Junior CBTF Team
Placing Name
1 OTC - Looking For Something

 

B Small Senior CBTF Team
Placing Name
1 Airdrie - See You Again
2 Team Toba Tango

 

B Large Junior CBTF Team
Placing Name
1 Spectrum North - Boom
2 Ajax Comets - Right Now

 

A Small Junior CBTF Team
Placing Name
1 SOBG - Bonfire
2 Camaros - Fame

 

A Small Senior CBTF Team
Placing Name
1 Pizzazz - Alliance

Return to top

Groups - Parade Corps

A Juvenile Parade Corps
Placing Name
1 SOBG - 76 Trombones

Return to top

Medley - BN

Primary (4-8) - Final Round

 

Placing Name
1 Nicole Runge
2 Amina Egag
3 Elle Derkitt
4 Brianna Middleton
 

 

Juvenile (9-11) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Josi Treleaven
2 Kaleah Crump
3 Alicia Taylorson
4 Alexandra Strandberg
5 Sophie Lightheart
6 Brittany Muyard
7 Heather Dietrich
8 Emily Leakos
9 Kiara Botkin
10 Erin Duggan
11 Laura Tymchyshyn
12 Kelsey Buettner
13 Robyn Osika
14 Kyra-Mae Nakoneshny

 

Placing Name
1 Kaleah Crump
2 Alicia Taylorson
3 Sophie Lightheart
4 Heather Dietrich
5 Alexandra Strandberg
6 Josi Treleaven
7 Brittany Muyard
8 Erin Duggan
9 Kiara Botkin
10 Robyn Osika
11 Kelsey Buettner
12 Kyra-Mae Nakoneshny
13 Emily Leakos
14 Laura Tymchyshyn
15 Jenique Saindon
16 Madison Landry
17 Kaitlyn Leakos
18 Amy Swallow
19 Brigid Malloy
20 Danika Leger
21 Abby Osika
22 Emallie Morin-Barich
23 Dayna Berg
24 Rachelle Sears
25 Morgan Ash
26 Trinity Halla
27 Vanessa Stewart

 

Junior (12-14)- Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Alexandria Townsend
2 Danielle Camponi
3 Genevieve Cormier
4 Natalie Seguin
5 Emma Murphy
6 Maggie Bowman
7 Emilie Doucet
8 Ashley Biggins
9 Dakota Steeves
10 Tara Mignon

 

Placing Name
1 Genevieve Cormier
2 Alexandria Townsend
3 Danielle Camponi
4 Emilie Doucet
5 Maggie Bowman
6 Dakota Steeves
7 Ashley Biggins
8 Emma Murphy
9 Natalie Seguin
10 Tara Mignon
11 Alexandra Pickrell
12 Brittany Boulanger
13 Lindsey McInnes
14 Athena Francis-Savoie
15 Shaylene Keller
16 (tie) Tyra Joe
Samantha Joe
18 Julia Russell
19 Claudie Robichaud

 

Senior (15-17) - Final Round

 

Placing Name
1 Shawna Ashmore
2 Taylor Swenson
3 Olivia Rad
4 Melanie Hebert
5 Christine LeBlanc
6 Kendra MacPhee
 

 

Medley - BI

Juvenile (9-11) - Final Round

 
Placing Name
1 Jasmine Runge
2 Megan Burnett
3 Marie Lashyn
4 Reese McDonald
5 Francesca Dejario
6 Megan Arsenault
7 Lissa Anne McGaghey
 

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Sydney Condon
2 Julia Newton
3 MacKenzie Wacker
4 Kendra Rich
5 Alexa Waddell
6 Jessica Keller
7 Nicole Mepham
8 Mekayla Lindsay
Placing Name
1 Julia Newton
2 Alexa Waddell
3 Sydney Condon
4 Kendra Rich
5 Nicole Mepham
6 MacKenzie Wacker
7 Jessica Keller
8 Mekayla Lindsay
9 Jennifer Atkinson
10 Julee Stewart
11 Emily Burkart
12 Monica Boudreau
13 Mylene Losier

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Amanda Stone
2 Danelle Mocknowed
3 Callista Delore
4 Nicole Mancini
5 Annick Leger
6 Taylor McDonald
7 Alexis Moar
8 Caitlyn Amaral
Placing Name
1 Danelle Mocknowed
2 Amanda Stone
3 Nicole Mancini
4 Taylor McDonald
5 Callista Delore
6 Annick Leger
7 Alexis Moar
8 Caitlyn Amaral
9 Lisa Lovell
10 Alisa Rozan

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Lisa Pitre
 

 

Medley - Level A

Junior (12-14) - Final Round

 
Placing Name
1 Kiera West
2 Brigitte Moser
3 Sara Black
4 Sydney Wright
5 Nicole Johnson
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 

Placing Name
1 Chloe Ceulemans
2 Allison Benson
3 Teija Rom-Colthoff
 

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Danielle Priel
3 Sara Thibeault
4 Amy Genton
5 Caitlyn Tedford
6 Tammy McFarland
7 Holly Stewart
 

Return to top

Solo Dance - Level BN

Primary (4-8) - Final Round

 

Placing Name
1 Nicole Runge
2 Amina Egag
3 Elle Derkitt
4 Brianna Middleton
 

 

Juvenile (9-11) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Heather Dietrich
2 Megan Burnett
3 Sophie Lightheart
4 Kelsey Buettner
5 Rachelle Sears
6 Alexandra Strandberg
7 Megan Arsenault
8 Laura Tymchyshyn
9 Erin Duggan
10 Brigid Malloy
11 Kaleah Crump
12 Morgan Ash
13 Jenique Saindon
Placing Name
1 Megan Burnett
2 Heather Dietrich
3 Megan Arsenault
4 Alexandra Strandberg
5 Rachelle Sears
6 Sophie Lightheart
7 Jenique Saindon
8 Laura Tymchyshyn
9 Morgan Ash
10 Kaleah Crump
11 Kelsey Buettner
12 Erin Duggan
13 Brigid Malloy
14 Emallie Morin-Barich
15 Abby Osika
16 Danika Leger
17 Brittany Muyard
18 Kaitlyn Leakos
19 Madison Landry
20 Amy Swallow
21 Bryn Grabowski
22 Emily Leakos
23 Kyra-Mae Nakoneshny
24 Dayna Berg
25 Amanda D'Attolico
26 Trinity Halla

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Alexandria Townsend
2 Maggie Bowman
3 Danielle Camponi
4 Monica Boudreau
5 Emily Harrison
6 (tie) Emily Burkart
Emma Murphy
8 Shaylene Keller
9 Sarah Weir
10 Emilie Doucet
11 Alexandra Pickrell
12 Courtney McLean
13 Ashley Biggins
14 Tara Mignon
Placing Name
1 Alexandria Townsend
2 Emily Harrison
3 Maggie Bowman
4 Monica Boudreau
5 Courtney McLean
6 Emilie Doucet
7 Danielle Camponi
8 Emma Murphy
9 Shaylene Keller
10 (tie) Emily Burkart
Ashley Biggins
12 Alexandra Pickrell
13 Tara Mignon
14 Sarah Weir
15 Mylene Losier
16 Trinity Osadac
17 Dakota Steeves
18 Meghan Bayes-Fleming
19 Genevieve Cormier
20 Chloe Agar
21 Lindsey McInnes
22 Victoria Brennan
23 Victoria Sell
24 Athena Francis-Savoie
25 Julia Russell
26 (tie) Tyra Joe
Claudie Robichaud

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Heather Rover
2 Alisa Rozan
3 Kirsten Demetris
4 Marissa Jobs
5 Melanie Hebert
6 Christine LeBlanc
7 Taylor Swenson
8 Kendra MacPhee
Placing Name
1 Heather Rover
2 Alisa Rozan
3 Taylor Swenson
4 Marissa Jobs
5 Kirsten Demetris
6 Christine LeBlanc
7 Melanie Hebert
8 Kendra MacPhee
9 Olivia Rad

Solo Dance - Level BI

Juvenile (9-11) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Marie Lashyn
2 Jasmine Runge
3 Alicia Taylorson
4 Lissa Anne McGaghey
5 Francesca Dejario
6 Josi Treleaven
7 Janine Metelski
8 Kiara Botkin
Placing Name
1 Marie Lashyn
2 Alicia Taylorson
3 Lissa Anne McGaghey
4 Jasmine Runge
5 Francesca Dejario
6 Janine Metelski
7 Josi Treleaven
8 Kiara Botkin
9 Reese McDonald
10 Robyn Osika

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Kendra Rich
2 Mekayla Lindsay
3 Jennifer Atkinson
4 Samantha O'Reilly
5 Julee Stewart
6 MacKenzie Wacker
7 Brittany Brayley
8 Natalie Seguin
Placing Name
1 Jennifer Atkinson
2 Mekayla Lindsay
3 Kendra Rich
4 Brittany Bray
5 MacKenzie Wacker
6 Samantha O'Reilly
7 Julee Stewart
8 Natalie Seguin
9 Shelby MacLean
10 Jessica Keller

 

Senior (15-17) - Final Round

 

Placing Name
1 Nicole Mancini
2 Taylor McDonald
3 Amanda Stone
4 Annick Leger
5 Jennifer Bales
6 Stephanie Culnan
7 (tie) Delaney Sarro
Alexis Moar
 

Solo Dance - Level A

Junior (12-14)- Final Round

 

Placing Name
1 Kiera West
2 Brigitte Moser
3 Sydney Wright
4 Chantal Sutton
5 Alexa Waddell
6 Sydney Condon
7 Julia Newton
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 
Placing Name
1 Megan Priel
2 Chloe Ceulemans
3 Danelle Mocknowed
4 Teija Rom-Colthoff
 

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Sara Thibeault
2 Danielle Priel
3 Kayla McKinnon
4 Meagan Smith
5 Amy Genton
6 Cassandra Frank
7 Caitlyn Tedford
8 Tammy McFarland
 

Return to top

Solo - Level BN

Primary (4-8) - Final Round

 

Placing Name
1 Elle Derkitt
2 Morgan Dixon
3 Faith Bosse
4 Sarah Doherty
5 Nicole Runge
6 Amina Egag
7 Mikayla Federchuk
8 Brianna Middleton
 

 

Juvenile (9-11) - Final Round

Preliminary Round (Group A)

Placing Name
1 Sophie Lightheart
2 Alexandra Strandberg
3 Heather Dietrich
4 Cassidy Doherty
5 Kelsey Buettner
6 Erin Duggan
7 Kaleah Crump
8 Emily Brown
9 Megan Burnett
10 Kiara Botkin
11 Brittany Muyard
12 Rachelle Sears
13 Trinity Halla
14 Laura Tymchyshyn
15 Danika Leger
16 Emallie Morin-Barich
17 Amy Swallow
18 Bryn Grabowski
Placing Name
1 Alexandra Strandberg
2 Kiara Botkin
3 Kaleah Crump
4 Amy Swallow
5 Kelsey Buettner
6 Danika Leger
7 Emily Brown
8 (tie) Erin Duggan
Cassidy Doherty
10 Brittaney Francis
11 Morgan Ash
12 Dayna Berg
13 Abby Osika
14 Emily Leakos
15 Robyn Osika
16 Kyra-Mae Nakoneshny
 

Preliminary Round (Group B)

 
Placing Name
1 Megan Burnett
2 Heather Dietrich
3 Brittany Muyard
4 Emallie Morin-Barich
5 Bryn Grabowski
6 Sophie Lightheart
7 Rachelle Sears
8 Trinity Halla
9 Laura Tymchyshyn
10 Brigid Malloy
11 Kaitlyn Leakos
12 Jenique Saindon
13 Vanessa Stewart
14 Grace Hall
15 Amanda D'Attolico
16 Alisson Comeau
17 Amethyst Murphy

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Emilie Doucet
2 Sara Sabeski
3 Sarah Weir
4 Alexandria Townsend
5 Ashley Biggins
6 Danielle Camponi
7 Trinity Osadac
8 Natalie Seguin
9 Tamra Kojic
10 Shaylene Keller
11 Mylene Losier
12 Tara Mignon
13 Emily Harrison
14 Chloe Agar
Placing Name
1 Danielle Camponi
2 Ashley Biggins
3 Sara Sabeski
4 Tamra Kojic
5 Natalie Seguin
6 Sarah Weir
7 Emily Harrison
8 Emilie Doucet
9 Alexandria Townsend
10 Trinity Osadac
11 Shaylene Keller
12 Mylene Losie
13 Chloe Agar
14 Tara Mignon
15 Danielle Roberts
16 Emily Hall
17 Dakota Steeves
18 Kaitlin Secord
19 Nikisah Hendrickson-Alexander
20 Alexandra Pickrell
21 Julia Russell
22 Brittany Boulanger
23 Amber MacDonald
24 Meghan Bayes-Fleming
25 Victoria Sell
26 Athena Francis-Savoie
27 Tyra Joe
28 Victoria Brennan

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Shawna Ashmore
2 Jessica Pososki
3 Heather Rover
4 Taylor Swenson
5 Shawna Spencer
6 Ashley Stevens
7 Christine LeBlanc
8 Kendra MacPhee
Placing Name
1 Jessica Pososki
2 Shawna Ashmore
3 Heather Rover
4 Shawna Spencer
5 Taylor Swenson
6 Ashley Stevens
7 Christine LeBlanc
8 Kendra MacPhee
9 Michelle Schofield

Return to top

Solo - Level BI

Juvenile (9-11) - Final Round

 

Placing Name
1 Marie Lashyn
2 Jasmine Runge
3 Francesca Dejario
4 Janine Metelski
5 Reese McDonald
6 Megan Arsenault
7 Alicia Taylorson
8 Josi Treleaven
 

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Sydney Wright
2 Kendra Rich
3 Maggie Bowman
4 Mekayla Lindsay
5 Brittany Brayley
6 Jennifer Atkinson
7 Sydney Condon
8 MacKenzie Wacker
9 Julee Stewart
10 Natalie Pierno
Placing Name
1 Sydney Wright
2 Kendra Rich
3 Jennifer Atkinson
4 Brittany Brayley
5 Mekayla Lindsay
6 Maggie Bowman
7 Julee Stewart
8 Sydney Condon
9 MacKenzie Wacker
10 Natalie Pierno
11 Emily Burkart
12 Monica Boudreau
13 Emma Murphy
14 Erin Dow
15 Shelby MacLean
16 Courtney McLean
17 Lindsey McInnes
18 Nicole Mepham
19 Genevieve Cormier

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Deanna Langlois
2 Taylor McDonald
3 Maddison Kojic
4 Teija Rom-Colthoff
5 Callista Delore
6 Jacqueline McKay
7 Tianna Tedford
8 Delaney Sarro
9 Stephanie Culnan
10 Marissa Jobs
Placing Name
1 Teija Rom-Colthoff
2 Taylor McDonald
3 Maddison Kojic
4 Deanna Langlois
5 Jacqueline McKay
6 Tianna Tedford
7 Delaney Sarro
8 Callista Delore
9 Stephanie Culnan
10 Marissa Jobs
11 Kirsten Demetris
12 Alisa Rozan
13 Annick Leger
14 Alannah Biega
15 Megan Wieser
16 Caitlyn Amaral
17 Olivia Rad
18 Lisa Lovell
19 Melanie Hebert

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Holly Stewart
2 Jessica Parnell
3 Lisa Pitre
 

Return to top

Solo - Level A

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Sara Black
2 Kiera West
3 Chantal Sutton
4 Alexa Waddell
5 Nicole Johnson
6 Brigitte Moser
7 Sarah Schulz
8 Zoe Bell
Placing Name
1 Kiera West
2 Sara Black

3

Brigitte Moser
4 Zoe Bell
5 Nicole Johnson
6 Chantal Sutton
7 Alexa Waddell
8 Sarah Schulz
9 Samantha O'Reilly
10 Alexandra Schultenkamper
11 Katie Burley
12 Jessica Keller
13 Julia Newton
14 Natasha Pierno

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Chloe Ceulemans
2 Samantha Metelski
3 Megan Priel
4 Danelle Mocknowed
5 Marla Sharp
6 Allison Benson
7 Nicole Mancini
8 Taelyr Patton
Placing Name
1 Chloe Ceulemans
2 Megan Priel
3 Taelyr Patton
4 Samantha Metelski
5 Allison Benson
6 Danelle Mocknowed
7 Marla Sharp
8 Nicole Mancini
9 Amanda Stone
10 Zoe Griese

 

Collegiate (18+) - Final Round

 

Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Sara Thibeault
3 Danielle Priel
4 Meagan Smith
5 Rebecca Maciver
6 Cassandra Frank
7 Caitlyn Tedford
8 Tammy McFarland
 

Return to top

Men's Solo - Level BN

Juvenile (9-11) - Final Round

 
Placing Name
1 Robert Moser Jr.
 

Return to top

Men's Solo - Level A

Junior (12-14) - Final Round

 
Placing Name
1 Matthew Johnson
 

Return to top

2-Baton - Level BN

Primary (4-8)- Final Round

 
Placing Name
1 Nicole Runge
2 Amina Egag
3 Brianna Middleton
4 Faith Bosse
 

 

Juvenile (9-11) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Alicia Taylorson
2 Josi Treleaven
3 Sophie Lightheart
4 Emily Brown
5 Rachelle Sears
6 Robert Moser Jr.
7 Kelsey Buettner
8 Jenique Saindon
9 Kaleah Crump
10 Alexandra Strandberg
11 Kyra-Mae Nakoneshny
12 Emallie Morin-Barich
13 Heather Dietrich
14 Danika Leger
Placing Name
1 Alicia Taylorson
2 Emily Brown
3 Alexandra Strandberg
4 Kaleah Crump
5 Josi Treleaven
6 Sophie Lightheart
7 Heather Dietrich
8 Emallie Morin-Barich
9 Robert Moser Jr.
10 Jenique Saindon
11 Kelsey Buettner
12 (tie) Rachelle Sears
Kyra-Mae Nakoneshny
14 Danika Leger
15 Erin Duggan
16 (tie) Kiara Botkin
Megan Burnett
18 Laura Tymchyshyn
19 Trinity Halla
20 Brittany Muyard
21 Vanessa Stewart
22 Dayna Berg
23 Morgan Ash
24 Emily Leakos
25 Amy Swallow
26 Kaitlyn Leakos
27 Brigid Malloy

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Emily Harrison
2 Alexandria Townsend
3 Emilie Doucet
4 Tamra Kojic
5 Shelby MacLean
6 Mylene Losier
7 Dakota Steeves
8 Natalie Pierno
9 Ashley Biggins
Placing Name
1 Mylene Losier
2 Emily Harrison
3 Tamra Kojic
4 Alexandria Townsend
5 Shelby MacLean
6 Natalie Pierno
7 Emilie Doucet
8 Dakota Steeves
9 Ashley Biggins
10 Danielle Camponi
11 Alexandra Pickrell
12 Sarah Weir
13 Lindsey McInnes
14 Nikisah Hendrickson-Alexander
15 Trinity Osadac
16 Athena Francis-Savoie
17 Victoria Sell

 

Senior (15-17) - Final Round

 

Placing Name
1 Taylor Swenson
2 Christine LeBlanc
3 Kendra MacPhee
4 Melanie Hebert
 

Return to top

2-Baton - Level BI

Juvenile (9-11) - Final Round

 

Placing Name
1 Jasmine Runge
2 Megan Arsenault
3 Janine Metelski
4 Reese McDonald
5 Marie Lashyn
6 Francesca Dejario
7 Lissa Anne McGaghey
8 Madison Landry
 

 

Junior (12-14) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Brigitte Moser
2 Alexa Waddell
3 Julia Newton
4 Kendra Rich
5 Nicole Johnson
6 Jessica Keller
7 Alexandra Schultenkamper
8 Mekayla Lindsay
9 Jennifer Atkinson
10 Samantha O'Reilly
Placing Name
1 Brigitte Moser
2 Julia Newton
3 Alexa Waddell
4 Kendra Rich
5 Alexandra Schultenkamper
6 Mekayla Lindsay
7 Nicole Johnson
8 Jessica Keller
9 Samantha O'Reilly
10 Jennifer Atkinson
11 Sydney Condon
12 Zoe Bell

13

Julee Stewart
14 Courtney McLean
15 Maggie Bowman
16 Katie Burley
17 MacKenzie Wacker
18 Monica Boudreau
19 Genevieve Cormier
20 Natasha Pierno

 

Senior (15-17) - Final Round

Preliminary Round

Placing Name
1 Danelle Mocknowed
2 Maddison Kojic
3 Alexis Moar
4 Nicole Mancini
5 Jennifer Bales
6 Callista Delore
7 Teija Rom-Colthoff
8 Amanda Stone
Placing Name
1 Danelle Mocknowed
2 Jennifer Bales
3 Alexis Moar
4 Nicole Mancini
5 Maddison Kojic
6 Callista Delore
7 Amanda Stone
8 Teija Rom-Colthoff
9 Jacqueline McKay
10 Tianna Tedford
11 Marissa Jobs
12 Annick Leger

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Caitlyn Tedford
2 Lisa Pitre
3 Jessica Parnell
 

Return to top

2-Baton - Level A

Junior (12-14) - Final Round

 

Placing Name
1 Kiera West
2 Matthew Johnson
3 Sara Black
4 Chantal Sutton
5 Sydney Wright
6 Sarah Schulz
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 

Placing Name
1 Samantha Metelski
2 Megan Priel
3 Chloe Ceulemans
4 Taelyr Patton
5 Allison Benson
6 Taylor McDonald
 

 

Collegiate (18+) - Final Round

 

Placing Name
1 Kayla McKinnon
2 Sara Thibeault
3 Danielle Priel
4 Meagan Smith
 

Return to top

3-Baton - Level BN

Juvenile (9-11) - Final Round

 
Placing Name
1 Megan Arsenault
2 Janine Metelski
3 Jasmine Runge
 

 

Junior (12-14) - Final Round

 

Placing Name
1 Courtney McLean
2 Monica Boudreau
3 Jennifer Atkinson
4 Genevieve Cormier
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 
Placing Name
1 Jacqueline McKay
 

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Lisa Pitre
 

Return to top

3-Baton - Level BI

Junior (12-14) - Final Round

 
Placing Name
1 Chantal Sutton
2 Sarah Schulz
3 Alexa Waddell
4 Zoe Bell
5 Katie Burley
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 
Placing Name
1 Taelyr Patton
2 Nicole Mancini
3 Tianna Tedford
4 Amanda Stone
 

Return to top

3-Baton - Level A

Junior (12-14) - Final Round

 
Placing Name
1 Sara Black
2 Kiera West
 

 

Senior (15-17) - Final Round

 
Placing Name
1 Megan Priel
2 Allison Benson
3 Kasey Bretherick
4 Samantha Metelski
 

 

Collegiate (18+) - Final Round

 
Placing Name
1 Sara Thibeault
2 Kayla McKinnon
3 Cassandra Frank
 

Return to top

Duet - Level BN

Juvenile (17-22) - Final Round

 

Placing Name
1 B. Muyard & H. Dietrich
2 M. Lashyn & E. Leakos
3 S. Lightheart & J. Treleaven
4 R. Moser & N. Runge
5 V. Stewart & M. Landry
 

 

Junior (23-28) - Final Round

 

Placing Name
1 S. Weir & B. Francis
 

Return to top

Duet - Level BI

Juvenile (17-22) - Final Round

 
Placing Name
1 R. Sears & M. Arsenault
2 M. Lindsay & K. Rich
 

 

Junior (23-28) - Final Round

 

Placing Name
1 C. Sutton & C. Delore
2 M. Lindsay & K. Rich
 

 

Senior (29-34) - Final Round

 
Placing Name
1 M. Boudreau & H. Stewart
 

Return to top

Duet - Level A

Junior (23-28) - Final Round

 
Placing Name
1 M. Johnson & N. Johnson
2 C. Ceulemans & B. Moser
3 J. Newton & S. Condon
4 S. Schulz & Z. Bell
 

 

Senior (29-34) - Final Round

 
Placing Name
1 A. Stone & N. Mancini
 

 

Collegiate (35+) - Final Round

 
Placing Name
1 S. Thibeault & K. McKinnon
 

Return to top

Your rating: None Average: 5 (1 vote)